Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Gdańsku

80-371 Gdańsk

ul. Jagiellońska 14

tel: 58 553 20 21, 58 553 02 76

sp76gdansk@wp.pl
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Dzisiaj na tablicy

 

 

Już w najbliższy poniedziałek, 23 kwietnia 2018, w naszej szkole obchodzimy Dzień Ziemi. W związku z tym prosimy, by dzieci miały w swoim stroju jakiś zielony element.

 

Kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy
na Temat Autyzmu 

 

 

Artykuły

Powiększ obraz

Warsztaty na temat Praw Dziecka w 3C

W miniony czwartek klasa 3C aktywnie uczestniczyła w warsztatach na temat Praw Dziecka, prowadzonych przez uczennice z Gimnazjum nr 19. Trzecioklasiści byli pod wrażeniem profesjonalnego prowadzenia zajęć i dużego zaangażowania ze strony dziewcząt prowadzących. Spotkanie było bardzo owocne i pouczające.

Czytaj więcej o: Warsztaty na temat Praw Dziecka w 3C
Powiększ obraz

Gdzie dziś jesteście - uczniowie 8B

Przeglądamy szkolne kroniki, trafiamy na kartki z zapiskami uczniów sprzed 22 lat.
- Co o Was wiemy…? I dużo i mało…
Kończyliście 8 klasę w 1996 roku. Waszą wychowawczynią była p. Róża Gut, z którą czule żegnaliście się na kartach kroniki szkolnej pisząc:
Dla kochanej i wymagającej….., dla niezapomnianej….dla najwspanialszej… dla pani Róży Gut - uczeń, który jej nie słuchał….jest też zapisany wierszyk od Aśki, Moniki, Wioletty.

Czytaj więcej o: Gdzie dziś jesteście - uczniowie 8B
Powiększ obraz

Klasa 1B

Dnia 1 września 1974 roku rozpoczęliśmy naukę jako klasa Ib, wychowawczynią była Bronisława Toboła, od III klasy została nią pani Joanna Tabaro…. Takim oto wspomnieniem rozpoczyna się pewna kronika klasowa, która doczekała jubileuszu 50 lat istnienia szkoły. Kronika obejmuje lata 1978 – 1981. – jest zapisem ważnych wydarzeń w życiu klasy.

Czytaj więcej o: Klasa 1B
Powiększ obraz

Klasa 1D

Klasa Id – rozpoczynała naukę w roku szkolnym 1973/74. Kronika zawiera lata 1977 – 1980.

Wychowawczynią była Barbara Markiewicz. Kończąc szkołę zadedykowaliście swojej pani wzruszający list. Przypominamy Wam fragment tego listu.

Czytaj więcej o: Klasa 1D
Powiększ obraz

Pola nadziei na Pomorzu

Dziś w naszej szkole bylo żółto (żonkilowo). To za sprawą zbliżającej się akcji POLA NADZIEI NA POMORZU, która będzie miała miejsce 22 kwietnia. Chcieliśmy w ten sposób przybliżyc dzieciom idee opieki hospicyjnej i uwrażliwić je na potrzeby osób przewlekle chorych i cierpiących.

Czytaj więcej o: Pola nadziei na Pomorzu